Co když podnikání nevynáší?
Podnikání, na kterém se nevydělává, nemá žádný smysl. To je odsouzené k zániku, protože se mu určitě nikdo nebude věnovat s vědomím toho, že si tím jenom škodí. Když podnikání nevynáší, dá od něj každý raději ruce pryč a jde dělat něco jiného, co přináší peníze, to, co je pro nás lidi naprosto nepostradatelné.
Jenže co když přestane podnikání vynášet pouze dočasně? Co když se toto doposud vyplácelo a je tu naděje, že tomu tak zase bude, až se překonají momentální těžkosti? Takového podnikání se přece rozumný člověk jenom tak nevzdá. Byl by tím sám proti sobě, připravil by se o potenciálně perspektivní způsob obživy.
Jenže k tomu, aby bylo zase líp, se je třeba dopracovat. A i v takovém neúspěšném mezidobí jsou peníze určitě potřeba. A když se je nedaří takovým podnikáním vydělat a scházejí i finanční rezervy, jimiž by se dala dočasná ztrátovost kompenzovat, je prostě třeba hledat pomoc někde mimo firmu. A to pochopitelně u finančních institucí nabízejících půjčky. Ty totiž mohou s překonáváním těžkých období nedostatku pomáhat.
Mohou, ale nemusí. Mohou poskytnout podnikatelské půjčky, ale mohou je také odmítnout. A proto se sice podnikatelé mohou o získání potřebných půjček snažit, ale často nemají jistotu, že se pomoci dočkají. A někdy v tomto ohledu nemají ani naději. Protože kdo půjčí soukromníkovi s vážnými problémy, kterému jeho živnost nejen nevynáší, ale také ho třeba činí nedůvěryhodným záznamy v registrech dlužníků?
Jestli si myslíte, že někomu takto nedůvěryhodnému neposkytne podnikatelskou půjčku preventivně nikdo, nejste daleko od pravdy. Někdo takový se v bankách skutečně uchází o peníze marně. Odmítnou ho tam třeba kvůli exekucím nebo příjmům, jež by nemusely stačit na splácení, ale důvodem odmítnutí mohou být i záznamy v registrech dlužníků. Ale nemáme tu jenom banky. A když ty nepomohou, aspoň nebankovní hypotéka bez registru FAHD nezklame. Ta zachrání i hodně beznadějné podnikatele. Možná tedy i vás.