Výrobky

K čemu vám poslouží krycí plachta na zahradní bazén


Krycí plachta na bazén je nenápadná drobnost, kterou srolujete a uklidíte do vestavěné skříně v garáži, a tam přečká celou zimu, dokud zas nezačne koupací sezóna. Někteří lidé ji mohou považovat za zbytečnost, protože se domnívají, že jim do bazénu nepadá ani listí, https://www.mountfield.cz/zahradni-vysavace-a-fukary ani tráva, ani mnoho prachu, jestliže například žijí v čistém horském prostředí. Jenže krycí plachta má ještě jeden zásadní vliv, na který u hladin bazénů lidé zapomínají – na vypařování vody. A nad tímto tématem bychom se mohli alespoň na na okamžik zamyslet.

venkovní bazén

Když si jdete v letním období zaplavat do plaveckého venkovního bazénu, očekáváte, že bude plný vody až po okraj, a že si tu užijete zábavu i sport do sytosti. Jako příklad bychom mohli zvolit ten v pražské Slavii ve Vršovicích, měří na délku 50 metrů a na šířku 20. To je dohromady 1000 čtverečních metrů vodní plochy. Za jediný den, tedy za 24 hodin, se z jednoho metru čtverečního vypaří do ovzduší přibližně 5 litrů vody, to jistě není mnoho, ale vynásobte si to tisícem a zjistíte, že se v pražském bazénu Edenu denně vypaří v koupací sezóně 5 kubíků vody. Když budete bazén provozovat pět měsíců od května do září, za tu dobu se vypaří 750 kubíků vody, což je v přepočtu na vodné a stočné (odhadem 130 Kč z kubík) bezmála sto tisíc korun, a to už je slušná suma peněz, že?

kachnička u bazénu

V zahradních bazénech menších ploch samozřejmě tak velký výpar vody není, ale může vás to za dvě až tři koupací sezóny přijít na pěkných pár tisíc korun, přičemž životnost krycí plachty je mnohem delší, než dva nebo tři roky.

Proč tedy vyhazovat peníze oknem, respektive do vzduchu, když to není vysloveně nutné, a když je možno dopouštění vody srazit na minimum? Ocení to každý, kdo uvažuje ekonomicky a prakticky, a kdo si raději za ušetřených osm tisíc korun za tři koupací sezóny pořídí novou bundu, sportovní kalhoty a tenisky a samozřejmě i plavky.

Empty Sidebar
You haven't added any widgets to your sidebar. You can add widgets by going to: Appearance > Customize > Widgets