Společnosti

Z penzionu v Českých Budějovicích vzhůru do Třeboňské pánve


Kdo z vás byl někdy v Holandsku, potvrdí, že je to země cyklistů, a že se tu na kole dopravíte takřka všude. Je to vysloveně nížinná země a jízda po rovině nikoho příliš nezatěžuje, přitom poměrně snadno docílíte i vyšší rychlosti, takže ujedete i delší vzdálenost ve velmi krátkém čase. Jistou obdobou Holandska jsou i České Budějovice a na ně navazující oblast Třeboňska. Není tu sice tak hustý provoz, jako na severozápadě Evropy, nicméně je tu možná víc přírodních krás, které byste si neměli nechat ujít. Kdo si zajistí České Budějovice ubytování levné, má možnost od okraje parku Stromovka směřovat po rovině Českobudějovickou pánví až do Třeboně a následně některou z turisticky značených tras či cyklostezek prozkoumat svéráznou krajinu, kultivovanou rybníkáři v době renesance. Jaké trasy bychom vám mohli doporučit projet si s vaší rodinou, tedy i s dětmi? Podotýkáme, že jde o Třeboňskou pánev, tedy terén vysloveně pro začátečníky, nenáročný na cyklistické vybavení i fyzickou kondici.

rybníkářská oblast

Podél Nežárky – trasu podél řeky Nežárky začněte ve Stráži nad Nežárkou, kde si můžete prohlédnout i tamní hrad a zámek. Postupujte po značené cyklostezce k zámečku Jemčina a podél samoty Šticha se zalesněným úsekem dopravíte k jezu Metel, pod nímž je možné se (dále od vývařiště) koupat. Výlet zakončete ve Veselí nad Lužnicí u Veselských pískoven.

Jižní Čechy

Chlumecká – Z Chlumu u Třeboně se vydejte po červené značce k rybníku Starý Kanclíř a odtud podél rybníku Starý Hospodář Novořeckými močály až k osadě Stříbřec. Hezký úsek vás čeká v sousedství rybníka Vyšehrad na Starou Hlínu a na hráz rybníka Rožmberk. Počítejte ale s tím, že tu budou hejna komárů, takže repelent s sebou, i když při jízdě na kole vám jejich obtěžování tolik vadit nebude.

Podél Lužnice – méně známá, ale velmi zajímavá trasa na cyklo výlet je i z Veselí nad Lužnicí po červené značce Nadějskou rybniční soustavou k hrázi rybníka Rožmberk. Tento úsek patří k nejromantičtějším na jihu Čech. Mohou se vám tu zalíbit i jména některých rybníků, například Láska, Naděje, Víra, Potěšil nebo Překvapil.

Empty Sidebar
You haven't added any widgets to your sidebar. You can add widgets by going to: Appearance > Customize > Widgets