Výrobky

Za vodu čistější


Takže v soukromých bazénech to většinou problém nebývá, protože majitel si tu vodu hlídá. A veřejném to zase tak moc uhlídat nejde, protože nikdy nevíte, jak se chovají lidé, kteří jdou do vody. Hlavním činitelem pro vynikající vodu je tedy chemie, nebo přípravky na její bázi a samozřejmě filtrace. Tyto faktory při správném používání dokážou zajistit vodu v té nejlepší kvalitě. A nejde jen o čistotu, ačkoli ta je základ. Voda, která je sebečistější ještě stále může být hygienicky závadná. A tomu musí zabránit chemie, nebo podobné věci. Chemii prozatím vynecháme, protože se podíváme na filtraci. Ta musí být, bez ní prostě voda čistá v bazénu nebude. Spojení s vysavačem dna je pak už víceméně jasné.

bazén u moře

Filtrace jsou dvojího druhu, a to kartušové a také pískové. V té první jsou kartuše z materiálu, který připomíná papír. Ty je třeba nejméně každý druhý den propláchnout, čímž se o všem posléze sníží kvalita, a tak je třeba kartuši vyměnit. Dělá se to zhruba třikrát za sezónu, ale podle kvality vody a míry znečištění to může být klidně i pětkrát nebo více.

U pískové filtrace něco takového nepřichází v úvahu. Ne, že by se písek propláchnout nemusel. To občas musí, ale ne tak často jako je tomu u kartuší. Vyměnit se musí občas také, ale většinou se tak děje po třech letech. Z toho vidíme, že v provozu nás přijde písková filtrace o hodně levněji.

žena v bazénu

Po určité době provozu je nutno písek vyměnit. Je to opět dáno kvalitou vody a mírou znečištění stejně jako v případě kartuší. Náplň se však nemusí vyhodit, můžou se s ní třeba vysypat cestičky. Nový písek do filtrace pak dostanete koupit ve všech obchodech, kde se zabývají bazény a příslušenstvím. Vy však nemusíte nikam jezdit. Vy si jej v klidu objednáte doma v pohodlí, a to velmi jednoduše. Klikněte na odkaz v článku a ten vás přenese rovnou do obchodu.

Empty Sidebar
You haven't added any widgets to your sidebar. You can add widgets by going to: Appearance > Customize > Widgets