Výrobky

Co vyměnit tampony za něco jiného?


Poslední dobou se objevují názory, že bychom se měli opět přiblížit svému vnitřnímu já a více naslouchat svému tělu. Může nám to pomoct najít příčiny různých nemocí a vnitřního nastavení. Zejména ženy by měly věnovat pozornost procesům svého těla, protože možná tak snáze přijdou na to, co jim dělá zle. Většina žen bere menstruaci jako nutné zlo, protože během ní mohou pociťovat bolesti břicha a hlavy. Jsou omezené v běžných denních činnostech, což rozhodně menstruaci a na oblibě nepřidá.

žena v prádle

Menstruace je očistný proces, během kterého tělo ženy opouští neoplodněné vajíčko. I když je jasné že většina žen během menstruace musí normálně fungovat, pokud je to jen trochu možné, měla by se šetřit. Přichází totiž o velmi cennou tekutinu – krev. Menstruační krev má sice trochu jiné složení než ta která nám koluje v žilách, ale stále je to krev, kterou musí tělo vyrobit znova. Během jedné průměrné menstruace žena ztratí zhruba šálek krve.

Menstruační pomůcky mohou dokonce ovlivnit průběh menstruace. Vložky i tampony bývají vyrobeny z umělých vláken, která jsou chemicky bělena. Oboje pomůcky mohou vlákna zanechávat v těle, což způsobuje různé záněty. Daleko přirozenější a zdravější jsou menstruační kalhotky, které jsou šetrné nejen k tělu, ale i k životnímu prostředí.

bílé kalhotky

Všechny ženy už o nich slyšely, ale ne všechny ví co jejich používání obnáší. Pokud si také kladete otázku menstruační kalhotky – jak fungují myfemini?, stačí se podívat na náš web, kde najdete periodikum o periodě. Zde se dozvíte zajímavosti o menstruaci, co obnáší používání kalhotek i jak se o ně starat. Pokud by vás zaujaly natolik že je budete chtít vyzkoušet, najdete tu i pomocníka který vám pomůže vybrat vhodnou velikost, savost i počet kusů. Pokud se vzdáte tamponů, břicho vás může přestat bolet, což mnohé ženy potvrdily v průzkumech.

Empty Sidebar
You haven't added any widgets to your sidebar. You can add widgets by going to: Appearance > Customize > Widgets