Společnosti

Mytí oken v bytě panelového domu v desátém patře


Bydlíte v panelovém domě v jednom z nejvyšších pater a zdráháte se umýt okna svépomocí? Ani se vám nedivíme, nejste sami, protože otevřít dokořán okno v takové výšce již vyžaduje notnou dávku odvahy.

Třicet metrů je třicet metrů – každé patro bytového domu jsou tři metry výšky. Vynásobte si tedy tři metry číslem vašeho patra, kde bydlíte, a hned víte, z jaké výšky byste se zřítili na zem, kdybyste vypadli při mytí okna ven. V desátém patře je to například již třicet metrů, a to není ani výška některých významných rozhleden v naší zemi. Pro člověka je ale nebezpečný pád již ze tří metrů, takže i první patro se vám může stát osudným.

výškový objekt

Nejste přikurtováni – když se například elektrikář pohybuje u sloupu elektrického vedení ve větších výškách, využívá kurtovací popruhy. Podobně je tomu u dalších profesí, jako jsou pokrývači, montéři a natěrači výškových staveb. Málokdo,nebo snad skoro nikdo nevyužívá kurtovací popruh při mytí oken. Přitom by se tu docela hodil.

Nemáte vhodnou obuv – někteří lidé raději myjí okna zcela naboso, vyzují pantofle a svléknou ponožky, protože bosá chodidla jsou citlivější na dotek na různém povrchu a navíc nekloužou. Jenže umývat okna v zimě naboso moc příjemné není, a tak se klidně může stát, že se někdo obuje do bačkor a v nich stoupne na štafle. Noha v nich podklouzne, a máte problém. Někdy stačí, když špatně zapřete štafle o zem, podjedou, vy ztratíte rovnováhu, a už letíte ven na ulici. Profesionální úklidová firma v Ostravě postupuje jak jinak, než profesionálně – tyto pracovní činnosti provádí již poněkolikáté a nemusíte mít obavy, že by si neporadila i s vaším oknem.

bytové domy

Proradné těžiště těla – velkým úskalím mytí oken na židli nebo na štaflích je fakt, že se někdy tak soustředíte na práci, že vás těžiště těla převáží nad okenní parapet, a tehdy vám hrozí pád z okna ven. Stačí opravdu málo, a jste venku, někdy je to zrádné a nepředvídatelné a pro amatéra tudíž velmi nebezpečné.

Empty Sidebar
You haven't added any widgets to your sidebar. You can add widgets by going to: Appearance > Customize > Widgets