Ekonomika

Peníze na bydlení


Co si myslíte o půjčkách a o hypotékách? Když jsem se takhle zeptala svých rodičů, tak oni mi vždycky jako první slovo řeknou, že člověk by se neměl vůbec zadlužovat. Samozřejmě, že rodiče mají takhle v něčem pravdu. Není to sice úplně pravda na sto procent, ale v něčem pravdu jednoznačně mají. A to je to, aby se lidé opravdu zbytečně nezadlužovali, protože jsem se dozvěděla, že někteří lidé se také zadluží kvůli tomu, aby si nakoupili vánoční dárky anebo, aby si koupili třeba také drahou luxusní kabelku. Tohle bych opravdu nikdy neudělala.

Jak financujete bydlení?

Kdybych se měla zadlužit, tak jedině hypotékou, protože já celý život bydlím s rodiči v malém bytě a přála bych si bydlet ve velkém domě s partnerem, jenomže ještě žádného partnera nemám, ale i tak se už koukám raději po finančním trhu a po trhu s hypotékami. Abych se přiznala, mě nejvíc, zaujala americká hypotéka a také potom nebankovní hypotéka. Myslím si, že když se dozvíte také více informací o nebankovní hypotéce, že se vám tohle určitě zalíbí. Pokud dáte třeba například na moji radu a také vyzkoušíte nebankovní hypotéku, tak určitě neprohloupíte. Já sama jsem byla překvapená, když mi bankovní poradce řekl, že právě nebankovní hypotéka může být pro mě ta nejlepší volba, ta nejvíc vhodná volba.

Líbí se mi luxusní byty.

Já, když jsem potom rodičům řekla, že už mám vymyšlenou nebankovní hypotéku, tak se rodiče chytali za hlavu. Jak to prý budu splácet, když jsem sama, jenomže rodiče mě vůbec nenechali domluvit. Sama jsem jim řekla, že ať se nebojí, protože já vlastně si ji ještě brát sama nebudu. Čekám, až budu mít partnera a potom bych se domluvila s partnerem. Jestli i on by chtěl, už si vzít dům anebo byt na hypotéku. Také bych mu představila nebankovní hypotéku a domluvila bych se s ním, že tohle by byl opravdu ten nejlepší způsob financování našeho nového bydliště.

Empty Sidebar
You haven't added any widgets to your sidebar. You can add widgets by going to: Appearance > Customize > Widgets