Společnosti

Jak jednoduše přestěhovat klavír


Jste majitelem klavíru v pronajatém bytě, ale musíte se v dohledné době přestěhovat i s ním? Například jste zdědili po rodičích rodinný dům a tuto změnu s radostí uvítáte, protože vám tím odpadne platba nájemného? Tuto dobrou zprávu však vyvažuje velikost i hmotnost hudebního nástroje, a spolu s tím i další komplikace.

Popadnout a odnést ve dvou lidech – stěhování klavírů by měli provádět specialisté, tzv. těžká parta. Kdo nikdy s klavírem nemanipuloval, stěží si dovede představit, co to obnáší. Za prvé jde o velmi citlivý nástroj, stačí opravdu málo, a při jeho přenášení způsobíte obrovskou škodu. A za druhé hmotnost klavírů přesahuje půl tuny, není to obyčejná šatní skříň nebo komoda, co dva lidé běžně unesou za obě ruce. Chystáte-li se tedy přenášet klavír svépomocí, bude to velmi riskantní a nebezpečný proces.

papírové noty

Stěhování do špatně přístupných prostor – stěhovací firmy také řeší obligátní problém, kam s klavírem, když se nevejde do futer. V takových případech se nástroj musí spouštět po lanech pomocí elektrického či ručního kladkostroje, s čímž si amatéři neporadí. S klavírem se také nevytočíte na schodech v činžovním domě a náročné to bude i v rozmáčeném a rozbahněném terénu, pokud se nástroj musí stěhovat zadním traktem domu skrze zahradu a terasu.

klavír v domácnosti

Klavír nemůžete naklápět – musí se stěhovat v přirozené poloze, což opět stěžuje tuto operaci, kdy se musí počítat s jeho délkou a šířkou. Klavír nemůžete sklopit, přetočit ani jinak naklánět, proto se také obtížnost stěhování v Teplicích klavírního křídla považuje za náročný profesionální výkon.

Na závěr je nutné podotknout, že i přesto, že si stěhováci dají tu práci a přemísťují klavíry doslova v rukavičkách, je obvykle nutné nechat nástroj znovu naladit a prověřit odborníkem, aby mohl dál sloužit svému účelu a přinášet lidem krásné hudební zážitky.

Empty Sidebar
You haven't added any widgets to your sidebar. You can add widgets by going to: Appearance > Customize > Widgets