Společnosti

Zuby nejsou legrace


Hezké zuby jsou zdravé, a abychom je takové měli, je potřeb se věnovat především preventivní péči o ně. Základem hygieny je pravidelné a velice důkladné čištění zubů, což ovšem mnoho lidí značně podceňuje. V mnoha průzkumech se ukázalo, že spousta lidí trpí záněty zubů, kazy a záněty dásní. Naprostou většinu těchto problémů si ale způsobují sami svým laxním přístupem k zubní hygieně. Pokud si nebudete pořádně čistit zuby vhodnými nástroji, nemůžete se divit, že máte kazy. Ty jsou problematické v tom, že vznikají postupně a zpočátku o nich nevíte. Jakmile zuby bolí, víte, že už je často pozdě snažit se o nějakou zubní péči.

zubař a pacient

Napadený zub začne bolet až pokud se kaz dostane hlouběji, což zabere klidně i několik let. U pacientů se velmi často stává že přichází do ordinace až ve stadiu kdy je zub potřeba vytrhnout. Mnoho kazů jde vyvrtat, což ale vždycky není možné. Pokud je zub zasažen hluboko a zachránit jde, musí se vyčistit i kanálky. Je to aktuálně i váš problém a hledáte zubaře, který vám tento zákrok provede? Endodoncie v Praze je možná na naší klinice. Jsme moderní klinika, kde vám ošetříme zuby od všech problémů, které vás k nám přivádí. Ošetření kanálků je většinou bezbolestné, ale je potřeba počítat s tím, že pokud je kaz opravdu hluboko, bude se muset ošetřit celý kořen zubu, což i během zákroku můžete ucítit i přes použití umrtvovacích prostředků. Vždycky je lepší snažit se dělat maximum pro to, abyste v zubařském křesle nekončili mimo preventivní prohlídku.

zubní nástroje

Zajděte si na hygienu
Spoustu pacientů trápí také problémy se zabarvením zubů od potravin a nebo zubní kámen. Toho se doma nezbavíte, a tak je dobré chodit dvakrát ročně na zubní hygienu, kde vás bezbolestně a šetrně zbaví všeho co na povrch zubů rozhodně nepatří. Když budete mít zuby čisté, budete je mít i zdravé.

Empty Sidebar
You haven't added any widgets to your sidebar. You can add widgets by going to: Appearance > Customize > Widgets